İPTAL – İADE KOŞULLARI

GENEL

1. Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz taktirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2. Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

4. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

5. Satın alınan ürünün ulaştırılması imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel alıcıya iade edilmek zorundadır.

6. Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

7. Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise, alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde satıcıya iade etmek zorundadır.

8. Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebeple oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemezse durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana kadar teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; bu iptalden 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir.

9. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; yırtılmış, lekeli vb hasarlı ve ayıplı mal kategorisine girmekte teslim alındıktan sonra mal/hizmeti korumak zorundadır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.

10. Alıcı, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, satıcıya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

11. Hijyen koşulları gereği ürünlerin denenmesi aşamasında dikkat edilmesi gereken durumlar şu şekildedir. Ürünlere bakmak ve ürünü denemek amacıyla ambalajını açabilirsiniz fakat ürünün orijinal ambalajını saklamanız ve iade için ürünle birlikte aldığınız şekilde göndermeniz gereklidir. Lütfen denerken ürün etiketlerini çıkarmayınız. Ürünleri ağır kokulu parfümler, losyonlar, iz bırakabilecek bir deodorant sürmüşken veya üründe iz bırakabilecek başka unsurlar olduğunda denemeyiniz. Ayakkabıları dışarıda giymeyiniz; tabanda herhangi bir kir ve sürtme izi olmamalıdır. Mayolar, yüzme şortları, iç çamaşırları, küpe vb. takılar, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri gibi hijyen bakımından hassas olan ürünlerin iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış,bozulmamış ve ürünlerin kullanılmamış, yıkanmamış veya giyilmemiş olması gerekmektedir. Bu iade politikası hatalı ürünlere ilişkin yasal haklarınızı etkilemez.

 

Kampanyalı veya indirimli ürünlerde iade mevcut değildir. Stok dahilinde değişim uygulanır.

İade ve Değişimlerde kargo ücreti müşteriye aittir.

 

İADE ŞARTLARI

İade edilecek ürün, ürün etiketi kopartılmamış ya da hijyen bantları çıkartılmamış olup, teslim alınan şeffaf koruma poşeti ve orijinal paketi/ kutusu ile geri gönderilmelidir. Ürün, teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.

 

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz.

*** Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır.

 

Ürünün iade edilebilmesi için, fatura ile gönderilmelidir. Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteriye satılamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemekte ve bedeli geri ödenmemektedir.

İadesi onaylanan ürünlerin bedelleri en kısa sürede tarafınıza ödenir.

ŞİRKET BİLGİLERİ

Firma Ünvanı: ATC BEBEK TEKSTIL SANAYI VE TICARET LIMITED SIRKETI
Adres: SARAYLAR SARAYKÖY BELEDIYE ISHANI BELEDIYE ISHANI NO: 2 IÇ KAPI NO: 109 MERKEZEFENDI/ DENIZLI
E-posta: [email protected]
Tel: +90 533 616 26 30